XBOX One S Kontroler Bluethooth – problemy z re-parowaniem

Witajcie.
Postanowiłem napisać kolejny artykuł na temat kontrolera Xbox One S Bluethooth, ponieważ problemy jakie natrafiłem z protokołem Bluethooth były bardzo spore, ale jakimś cudem znalazłem na nie złoty środek, na który nikt nie wpadł jak zdołałem się zorientować. A więc zapraszam do czytania.

Windows 10 i problemy ze sterownikiem oraz re-parowaniem po protokole Bluethooth

O co tak na prawdę chodzi? – Moi drodzy, jeżeli jesteście posiadaczem jakiejś edycji kontrolera od Xbox One S z protokołem BT, to na pewno pod systemem Windows mieliście problemy z ponownym parowaniem gamepada, ponieważ sterownik o nazwie: “Bluethooth XINPUT compatible input device” sprawia największe problemy, gdyż nie chce się on aktywować. Znalazłem na to rozwiązanie. Poniżej opis.

Tego nie należy robić, ponieważ będzie błąd sterownika

Nie usuwaj samodzielnie kontrolera z listy urządzeń Bluethooth, tylko po to, aby powiązać go z innym urządzeniem bo następne ponowne parowanie i kolejne z PC będą kończyć się błędem sterownika (“Bluethooth XINPUT compatible input device” – błąd ma przypisany kod 10 (*)), który powoduje, że system kontrolera nie widzi i nie pokazuje go w aplecie “Kontrolerów gier”.

INFO DODATKOWE: Pierwsze parowania kontrolera po przez BT z PC kończy się sukcesem (sterowniki instalują się poprawnie)

(*) nie można uruchomić tego urządzenia.
BT – Bluethooth

Co należy zrobić, aby uniknąć tych problemów?

Po prostu, gdy będziesz chciał sparować gamepad Xbox One S Bluethooth z innym urządzeniem to nie wahaj się i wykonaj tą czynność. System i tak samodzielnie usunie gamepada z listy urządzeń bluethooth w momencie gdy klikniesz klawisz parowania na gamepadzie. Dzięki temu unikniesz problemów ze sterownikiem podczas ponownego parowania do systemu Windows 10. NIE USUWAJ GAMEPADA SAMODZIELNIE Z LISTY URZĄDZEŃ BLUETHOOTH!!!